نسل جوان ایران

پزشکیتغذیهتغذیه

5 خوردنى مفيد براى تناسب اندام

ارسال کننده : جناب آقای رضا درتومی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : rezadartomi5781[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۲ تیر ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 850
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 2
فرمت فایل : word
حجم فایل : 23kb

قیمت فایل : 2,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

خوردنى‌هايى كه مى نويسم تنها در كام شما لذيذ نيست كه در حفظ تناسب و سلامت اندام شما نيز نقش موثرى ايفا مى كند.

 

 سيب. تحقيقات حاكى از آن است كه سيب به دليل محتواى آنتى اكسيدانى قوى حقيقتاً شما را بى نياز از دكتر مى كند. (ضرب المثل انگليسى: روزى يك سيب بخور تا رنگ دكتر را نبينى!) به شخصه به هيچ قيمتى حاضر نمى شوم فرصت گاز زدن به يك سيب درخشان و خوش آب و رنگ را از دست بدهم اما افق ديد خود را گسترش دهيد! به خوراك جو دوسر كه بسيار براى صبحانه مفيد است اندكى سيب رنده شده بيفزاييد. همچنين برش هايى از سيب به ساندويچ بادام زمينى خود اضافه كنيد

ندارد

- قره قاط. پختن اين ميوه ترش و خوش آب و رنگ بسيار لذت بخش است. قره قاط از سوزش مجارى ادرار در صورت ابتلاى شما به بيمارى دستگاه تناسلى جلوگيرى مى كند. اين ميوه سرشار از آنتى اكسيدان و ويتامين آ و ويتامين سى است. نيم فنجان قره قاط تازه تنها ۲۵ كالرى دارد. از همين رو هر وعده دست كم يك فنجان پر آن را ميل كنيد. قره قاط خرد شده و تازه را روى سالاد بپاشيد يا خشك شده آن را به كلوچه يا سالاد كلم بيفزاييد.

 

۳- كدو حلوايى. اين ميوه سرشار از ويتامين آ و فيبر است و اگرچه داراى نشاسته است؛ كمتر از آن چه گمان مى كنيد كالرى دارد. يك فنجان كدوى پخته حاوى تنها ۸۰ كالرى است؛ كمتر از برشى از يك قطعه نان. شش گرم فيبر بخوريد تا چنان سرزنده و شاداب شويد كه هيچ گاه خطا نكنيد! كدو حلوايى را علاوه بر شيره افرا مى توان با اندكى دارچين صرف كرد. به جاى سيب زمينى يا برنج برش هايى از كدو حلوايى را به سوپ خود بيفزاييد تا غذاى شما مقوى تر شود.

 

۴- كلم. پاييز فصل همه انواع كلم است. از همين رو سالاد پاييزى بدون كلم تنها حكايت از بى سليقگى دارد. كلم خصوصيات ضدسرطان قدرتمند و كالرى اندكى دارد. گل كلم با روغن زيتون و گردوى برشته بسيار مفيد و خوش خوراك است.

 

۵- انگور. انگور سرشار از موادى است كه از برخى انواع سرطان و بيمارى هاى قلبى جلوگيرى مى كند. هنگام سرخ كردن جوجه به تابه انگور قرمز بيفزاييد. به برنج نيز مى توان انگور خشك شده (كشمش) يا حتى انگور تازه افزود. اگر خوشه اى از انگور را در يك كاسه آب چند ساعت داخل فريزر بگذاريد بسيار مطبوع و لذيذ خواهد بود

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران