نسل جوان ایران

پزشکیتغذیهتغذیه

تحقیق دربارهماهی دودی سالم و مفید است

ارسال کننده : جناب آقای محمد حسن رحیمی
سطح فعالیت : ناشر
ایمیل : mohammadhassan1384[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۲ تیر ۱۳۹۵
دفعات بازدید : 866
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 21
فرمت فایل : word
حجم فایل : 39kb

قیمت فایل : 3,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

محل سفارش تبلیغات شما
محل سفارش تبلیغات شما

هنگامی که شما سعی می کنید که یک رژیم خاصی را رعایت کنید، درک این مطلب که کدام غذا سالم است و کدام یک مهم نیست بسیار مهم است. در مجموع، ماهی به عنوان یک غذایی سالم که می تواند به طور روزانه مورد استفاده قرار بگیرد فرض شود. به عبارتی دیگر، ماهی دودی، مثل بسیاری از غذاهای دیگر، المان هایی خوب و بد برای سلامتی شما دربردارد.

پروتئین

یکی از امتیازات خوردن بیشتر ماهی ها این است که آنها منبع خوبی برای پروتئین می باشند. پروتئین یک بخش مهم از رژیم غذایی است، به ویژه اگر شما سعی می کنید که حجم ماهیچه خود را با استفاده از برنامه های ورزشی شدید افزایش دهید.

یکی از مزایای خوردن ماهی دودی این است که میزان بسیار زیادی پروتئین در ماهی وجود دارد همینطور چربی اشباع شدۀ پایینی نیز دارد.

اسید امگا3 (Omega-3)

نوع مخصوص از ماهی شامل میزان زیادی از چربی های شناخته شده به اسم امگا-3 می باشد. ماهی های چرب از قبیل سالمون- مکرل، هرینگ و کد، شامل میزان زیادی از اسیدهای چرب امگا-3 هستند. این اسیدهای چرب قادر به افزایش و بهبود سلامت قلب می گردند. زیرا این اسیدها به کاهش تری گلیسیریدها و کلسترول مضر در خون کمک می کنند و همچنین موجب افزایش سطح کلسترول مفید در خون نیز می گردند.

دودی کردن در دمای پائین

دودی کردن در گرما

مراحل دودی کردن

Smokhouse= خانه ایجاد و تولید دود

سنت برعکس مکانیزه شدن

مفاهیم تغذیه ای

حقایق سلامتی درباره ماهی سالامون دودی شده

ارزش تغذیه ای سالامون

اسیدهای چرب امگا-3

ویتامین ها و مواد معدنی

اطلاعاتی تغذیه ای سالمون دودی شده

اسیدهای چرب امگا-3

یکی از بزرگترین خطرات استفاده از ماهی دودی، به هر حال، مسمومیت غذایی است. ماهی های دودی مستعد سرایت دادن انگل ها و باکتری ها هستند. بر مبنای توضیحات مؤسسه توزیع غذا و دارو این اطلاعات منتشر شده است. مردمی که ماهی دودی از قبیل سالمون را مصرف می کنند، خطر مسمومیت غذایی را بجان می خرند. اگرچه انگل های موجود در ماهی دودی به ندرت موجب هر بیماری جدی می شوند، اگر شما ماهی دودی مبتلا شده را مصرف می کنید ممکن است موجب ابتلای بیماری های روده ای قابل بررسی را در خود توسعه دهید.

ماهی دودی و سرطان

خطر دیگری که از خوردن ماهی دودی حاصل می شود افزایش ابتلا به سرطان معده است. ماهی دود شامل افزایش سطوح نیترات و نیتریت است که در هنگام پروسه دودی کردن تولید می شوند. سطح زیاد این مواد شیمیایی مرتبط با افزایش خطر سرطان معده توسعه یافته است. این به آن معناست که اگر شما ماهی دودی را در یک رژیم روزانه مصرف کنید، ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده افزایش یابد.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران