نسل جوان ایران

علوم انسانیجغرافیاجغرافیا و برنامه ریزی شهری

دانلود مترو و اقلیم ورامین (تهیه کننده: رضا رحیمی)

ارسال کننده : جناب آقای رضا رحیمی
سطح فعالیت : مدیر کل
ایمیل : reza.rahimi663[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۲۲ آبان ۱۳۹۴
دفعات بازدید : 1151
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 10
فرمت فایل : word
حجم فایل : 36kb

قیمت فایل : 5,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

محل سفارش تبلیغات شما
محل سفارش تبلیغات شما

توسعه راه‌ها عامل مهمی در توسعه پایدار شهرها محسوب می‌شود. شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا نیز گرچه در جنوب شرق تهران واقع شده‌اند، از این قاعده مستثنا نیستند، حتی اگر در نزدیکی پایتخت کشور باشند که همه راه‌های کشور به آن ختم می‌شود. از میان راه‌های ارتباطی، توسعه حمل‌ونقل عمومی از نیازهای ضروری این شهرهاست. مردم این شهرها که روزهای بسیاری به تهران سفر می‌کنند، در انتظار ساخت و راه‌اندازی مترو هستند تا به این ترتیب هزینه و زمان سفرهای آنان به این کلانشهر بیش‌از پیش کاسته شود.

به گفته سیدحسین میرشفیع، معاون وزیر راه و شهرسازی، مترو‌ ورامین ـ پیشوا به حوالی ایستگاه جوانمرد قصاب متصل می‌شود و روی زیرسازی‌ای که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قبلاً انجام داده‌است و برای 2 خط جدید تعریض کرده بود، اجرا می‌شود. به گفته این مسئول همچنین تمام هزینه اجرای این طرح از سوی دولت به شرکت متروی تهران و حومه پرداخت می‌شود. معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین نیز دراین باره به «قانون» می‌گوید: متروی ورامین از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری در سال 85 به این شهرستان بود و از همان ابتدا به عنوان مترو یا قطار شهری ورامین – پیشوا – گرمسار مطرح شد. حسین دهقان عنوان می‌کند: مسیر متروی این شهرستان، حریم خط‌آهن فعلی است که از قرچک نیز عبور کرده و بعد از ورامین و پیشوا به سمت گرمسار امتداد می‌یابد.

مترو و اقلیم ورامین

تاثیر مترو بر توسعه شهرستان

شهرستان ورامین

جغرافیای ورامین

جمعیت

معرفی شهرستان

آثار تاریخی

مهدی صادقی پو رمروی

مقدمه

مشخصات سری­های خاک ایستگاه تحقیقاتی مرکزی

در ایستگاه مرکزی سه سری خاک وجود دارد.

مشخصات سری­های خاک منطقه جواد آباد ورامین

1- سری خاک ورامین:

2- سری خاک نجف آباد:

3- سری خاک دولت آباد:

منبع:

از آنجایی که طرح های تحقیقاتی کشاورزی که در محیط خاک انجام می­گیرد لزوم شناسایی خاک یک مرحله مهم در آن می­باشد و بر اساس سیستم طبقه­بندی خاکها سطوح مختلف خاک، شامل رده، راسته، زیرراسته، گروه بزرگ، زیرگروه، فامیلی، سری و فاز می­باشد. با توجه به شرایط و امکانات موجود، استفاده از نام سری خاک می­تواند معیار خوبی برای تعمیم دادن نتایج یک طرح به خاک­های مشابه باشد. چرا که سری خاک، گویای مشخصات یک خاک خاص است و خاک­هایی که سری خاک مشابهی داشته باشند می­توانند خصوصیات مشابهی برای آن­ها فرض کرد. بدین ترتیب در هنگام نوشتن گزارش یک طرح تحقیقاتی (در هر زمینه علمی، اعم از خاکشناسی، گیاهپزشکی، آبیاری، ...) بهتر است نام سری خاک مورد نظر ذکر گردد تا نتایج طرح در اراضی با سری خاک یکسان قابل تعمیم باشد. گزارش حاضر، به توصیف اجمالی سری­های خاک منطقه ورامین می­پردازد که امید است مورد توجه قرار گیرد.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران